Arama Kutusu

Koç Burcu Kadını Giyim Stili Nasıldır?

koc,koç burcu,koç kadınları,moda Koç Burcu Kadınları Nasıl Giyinir?

Koç Burcu Kadınlarının Giyim Tarzları Nelerdir?

Koç Burcu Ünlülerin StilleriKoç Burcu Kadını, dediğimiz an aklımıza ilk gelen renk kırmızı olmalı. Tüm ihtişam ve iddiasını net duruşuyla belli eden kırmızı, Koç Kadınının vazgeçemediği renktir. Kırmızıyı çok sevdikleri gibi, kusursuz da taşırlar.

Liderlik yönüyle nam salan Koç Burcu Kadınıgerek özel gerekse iş hayatında emir almaktan hoşlanmadıkları değişmez bir gerçek. Bu tutumlarını modada da görmemiz mümkün. Aynı fabrikadan çıkmışçasına giyinen kadınlardan biri olmayı kabul etmez, hatta gerekirse genel geçer kuralların dışına çıkma cesareti de gösterir. Onun lider ruhu takip etmek için değil, takip edilmek üzere kodlanmıştır bir kere.


Bağımsızlıklarına en düşkün burçlardan birisidir Koç Burcu. Bu belki dışta megolamanlık olarak dışa yansıyabilir, ama esasen birilerini yönetmek aşkıyla dolup taştıklarından değil, bağımsız olarak hareket etmeyi sevmeleri, herkesin yaptığını moda mod yapmama halinden sıyrılmak isteklerine söz geçiremedikleri için farklı algılanabilirler.


Kırmızının dikkat çekici ve güçlü duruşu, Koç Burcu kadınını en iyi yansıtandır. Flört ilişkilerinde de ateşli bir hatun olduğu düşünülürse, kırmızının her tonu onun için yaratılmıştır.


Dikkat çekmeyi severler. Sevmelerinin yanında, zaten doğal olarak bir ilgi çekici yapıları vardır. İster istemez ilgiyi çekmesini bilirler, bu konuda doğuştan yeteneklidir. Giyinmek konusunda, özgürce davrandığı zaman sınırları zorlayarak daha cesur adımlar atabilir. Hatta diyebiliriz ki, moda esintilerini yönlendirebilir. Tercihlerini cesurlaştırdıkça, bu belirleyici hali daha fazla ortaya çıkacaktır. Trend belirleyici yanı, eğlenceli kişiliği ile birleşerek ihtişamı simgeler.


Bir Koç Kadını, önerilere sıcak bakmaz. Bilmiş edalarıyla ona verilen tavsiyelere sinir olur. Zaten kendi kararlarını ölçüp biçerek doğru karar verebilecek niteliktedir. İyi bir gözlemci oluşu da bu konuda ona yardımcı olacaktır. Zevkine uygun olmayan önerilerin ısrarlarına tahammül yeteneği çok azdır.


Küpe ve saç aksesuarları kullanmaktan keyif alırlar. Uzun ve gösterişli küpeleri güzel taşır. Bir fularla saçları toplamak, farklı ve özgün şapkalar, gösterişli tokalar hatta saç kolyeleri tam onlara göredir.


Kırımızıya karşı özel sevgileri, onları baştan aşağıya kırmızının boğuculuğuna terk ettirecek düzeyde değildir. Kırmızı bir elbise giydiği zaman tamamlayıcılarını da kırmızı kullanmazlar. Siyah bir elbise giyeceklerse detaylarında kırmızıyı severler.


Kırmızı & bordo ruj ve ojelere ayrı düşkündürler. Kırmızıdan hariç, siyahın gizemli gücü ve gece mavisinin nefis kesiciliğini de sık sık kıyafetlerinde kullanırlar. Fakat ağırlıklı olarak koyu renkler yerine kırmızı tonlarına yakın turuncular, mercanlar gibi enerjisi daha yüksek renklere yönelirler.


Koç burcu,ünlüler,koc,koc kadini


Rahat giyinmeyi severler. Şık bir akşam yemeğinde iddialı topuklu ayakkabılarını giyer fakat yüksek ayakkabı bağımlısı değillerdir. İstekleri konusunda dozunu iyi ayarlar. Kumsalda sırf daha güzel görünmek adına yüksek topuklularıyla yürüyen bir kadın, Koç Burcu asla olamaz. Koçlar şuh gözükmeyi severler ama sırf farklı olacağım diye de kendilerini diğerleri gibi hırpalamaz. Konforlarına düşkün halleri, rahat kıyafetleri seçmelerinden belli zaten. Sandaletler, hatta daha maskülen çizgideki Oxford ayakkabılar sevdiklerindendir. Sürekli feminen olma hali onlara göre değildir, maskülenlikle iç içe geçen bir sınırdadır.


Alışveriş yapmaya bayılırlar. Kendilerinde sevmedikleri tek yön, ince eleyerek karar vermeyişleridir. Vitrinde beğenmesi ile alması bir olduğu için, zaman zaman bu konuda pişmanlık yaşarlar. Ama ne olursa olsun, bir Koç Kadını önemsiz ayrıntılar için fazla üzülmeyecek kadar kendine değer verir. Alışveriş yaparak para harcamasına bayıldıkları gibi üretmeyi de çok severler. Çalışmaktan asla yorulmazlar. Çalışarak para kazanmak bedenlerine yeniden doğmuşçasına enerji yükler. Başkasının parasını değil kendi parasını harcamak onları rahatlatır. Evde oturmak bir Koç kadınına göre değil. O çalışmalı, kazanmalı, harcamalı...


Koç Kadını sıkıcı bir hatun değildir. Eğlenmeyi, gülmeyi, güldürmeyi çok sever. Kafasında sürekli planlar yapar. Hediye almak, birilerini organize ederek buluşmaktan büyük keyif duyar. Eğlenceli aktivitelerle yüklü bir eğlence dosyasıdır adeta. Modadaki duruşu da bu şekildedir. Dünyanın en dikkat çekici ve cesur kadını olan Lady Gaga 'nın koç burcu olması tesadüf değil.Cesur yapıları,  enerji dolu seçimleriyle trend belirleyici ünvanına sahip olan Koç Kadını
takip eden değil, her zaman takip edilen olur.


koc burcu,koç kadını,koc kadını moda

11 yorum:

 1. işte beklediğim yazı :) teşekkürler!!

  YanıtlaSil
 2. Bir koç kadını olarak aynen katılıyorum bunlara:)))

  YanıtlaSil
 3. Adsız10/10/14

  Evveeetttt :))

  YanıtlaSil
 4. Adsız17/1/15

  İnsanın okudukça okuyasi geliyo yahu :)

  YanıtlaSil
 5. Adsız17/1/15

  lady gaga :)

  YanıtlaSil
 6. Adsız17/1/15

  Lady GAGA :)

  YanıtlaSil