Arama Kutusu

Erkeklere Özel Bakım #1

erkekler-erkek bakim urunleri-metroseksuel erkek


Erkeklere Özel BakımErkekler de bakım sever! Özellikle günümüz dünyasında. Türk Dil Kurumu 'na dahi geçen "metroseksüel" tanımlaması, mağaralarda yaşamadığını fark eden erkeklerin, kendilerine daha çok özen gösterip daha çekici hale gelmeleridir bana kalırsa.


Dış görünüşüne dikkat eden erkeklerin düzenli spor yapmalarının yanı sıra, kozmetiğe bakış açıları da eskisine göre değişiyor. Bunu, kozmetik markalarının erkek bakım ürünlerindeki hatrı sayılır ürün çeşitliliği eklemesiyle fark edebiliyoruz.  Peki erkekler neleri sever ? Hangi kozmetik ürünleri kullanmak onlara keyif verir? Bakımın yanı sıra, parfüm seçimleri de oldukça mühim bir uğraş. En çok tercih edilen parfüm nedir ? Parfümün isabetli atışlarını göz ardı etmeyen erkeklerin seçimleri ne yönde? Önerilerimle birlikte "Erkeklere Özel" hazırladığım listemde, bu suallerin tüm cevaplarını, hatta daha fazlasını bulabilirsiniz.tıraş,tiraş,after shave balm,erkekler,yves rocher


Her erkeğin zorunlu olarak yaptığı bir eylem var ki, tıraş! Tıraş sonrası uygulanan kolonyaları rafa kaldırmak, sizi anılarınıza zincir vurulmuş hissine bürüyorsa, modern hayata misilleme olsun diye hâlâ bu alışkanlığınızı bırakmıyorsanız, bunu bir de dermatolojik olarak ele alın derim. Cildin daha çabuk kurumasına sebep verdiği gibi yaşlanma hızını da arttırır. Üstelik kolonya sonrası güneşe maruz kalan ciltte lekelerin oluşma süreci daha sık görülür. Anlık olarak estetik kaygılarınızı ikinci plana atıyor olabilirsiniz, ama yaşınız ilerledikçe olduğunuzdan daha yaşlı görünmenin hoşunuza gideceğinizden emin değilim!

Tıraş sonrası kolonyalar yerine, yüzünüzü nemlendirirken cilde esneklik kazandıran ve olası tahrişlikleri yatıştıran bir "tıraş sonrası balsam" kullanmanız, cildinize yapabileceğiniz en güzel jest. Tıraş keyfinizden sonra kullanabileceğiniz Yves Rocher After Shave Balm, bu iş için iyi bir başlangıç olabilir.erkekler,tirnak makasi,sally hansen


Tırnak bakımı, her insan için en mühim konu. Bu noktayı es geçmeniz, tırnağın insan sağlıkla ne kadar ilintili olduğundan bihaber yaşadığınızın en büyük delaleti olacaktır. Bakımsız tırnaklar, sağlık açısından çeşitli hastalıkları çağırmanın yanı sıra, bakımsız tırnaklara sahip erkekler, kadınlardan geçerli not alamıyor. Ellerin çekiciliği diye inkar edilemez bir gerçek var! Bunu da hatırlatmakta fayda var. Düzgün bir tırnak makası edinmek için önerim, haznesi sayesinde büyük kolaylık sağlayan ve kesilen tırnakların etrafa özgürce sıçramasını engelleyen Sally Hansen Tırnak Makası.
osis,erkekler için saç şekillendirici


Yoksa siz hala 90'lı yılların parlak saçlı jöleli abilerinden misiniz? Eğer bu geleneği inatla sürdürmeyi ilke olarak benimseyip tarzınızı bu şekilde ilan ettiyseniz, bu kararınızı saygıyla karşılarım. Ama unutmayın, saçları yapışkan jölenin içinde adeta dans ederek parlayan bir erkeğin görüntüsü, bir kadın gözünde pek iyi hisler oluşturmayacaktır.

Saçlarınızı artık mat şekillendiricilerle tanıştırmanın tam zamanı. Şekillendirilen saçların mat görüntüsü ile, yataktan yeni kalkmış ve uğraşılmamış o seksi erkek görüntüsünü sadece birkaç dakikada yaratabilirsiniz! Önerim, saç şekillendirmenin piri, Osis Mess Up Mat Gum.biotherm-rollonlar


Koltukaltı kokusunu bir çare bulmanın artık vakti gelmedi mi? Üstelik sıcak havaların ağırlığı da üzerimize tüneyecekken, hem kendinize hem etrafınıza eziyet çektirmeyin. Tazelik hissini yaşattıran Biotherm Day Control Stick Deo 'yu kullanmak için gelecek 10 yılı beklemenize gerek yok.
Sebamed-cilt-cilt bakimi


Uzun süreçli güzellik ürünlerine sebat edip, zamanla sabrınızın ölçülmesine sinir olduğunuzu biliyorum. Rahatlık doğanızda var. Ama ergenlikle birlikte oluşan sivilcelerden kurtulmak için sığındığınız sabunlar, cildi kurutmaya meyillidir. Siz hassas davranmayı ihmal etseniz de, cildiniz bunu unutmaz, "Dünya görsün bana çektirdiğin eziyeti!" diyerek, sizi sivilcelerinizin ezici düşmanlığı ile Vietnam Savaşı kargaşasına maruz bırakabilir. Klasik sabunlarla, cildinizin yağ dengesini bozup kurutmak çare değil, hiç değilse sabun içermeyen ve pH 5.5 olan Sebamed Clear Face Cleansing Bar ile tanışın. Üstelik fiyatı 8 Lira!
şampuan-kiehls-saç bakimi-saç dökülmesi


Kadınlara çektirdiğiniz ne varsa, bunun hakkından saçlarınız geliyor. "Saçlarımı senin için süpürge ettim" lafı her ne kadar kadınların kanıksanmış söylemi olsa da, saçlar konusunda erkekler çok dertli. Özellikle, gençliğin zirvesinden sonra saçların dökülmeye başlamasıyla yaşanan o klasik korku : "Eyvah kel olacağım!"


Saç dökülme problemini yaşayan bir erkek, gerekirse dünyayı durdurur ve hiç göstermediği çabayı göstererek "Onu bulmalıyım! O iksire sahip olmalıyım!" edasıyla saç dökülmelerini 1 yıkamada sona erdirme vaadini sunan şampuanı aramaya başlar. İnternet aramaları, eczanelere danışma, tanıdıklardan istenilen kulaktan dolma öneriler... Parasının ve uğraşının son damlasını vermeyi göze alır.


Gerçekle yüzleşme vakti. Saç dökülmesi genetiksel mevzuysa yani babanızda, dedenizde veya amcanızda dökülme problemi var ise, korkarım ki bilim sizin de aynı macerayı yaşayacağınıza işaret veriyor. Şu anda, çeşitli klinik çalışmaları bu konuda gün geçtikçe kayda değer çalışmalar sunsa da, tam olarak "çare" hayal dünyasından ibaret. İyi/yeterli beslenmenin ve zinde kalmanın bir şampuan arayışından daha kesin sonuçlar verdiğini düşünüyorum. Dökülme probleminizin kalıtsal olarak mı yoksa fiziksel/hormonal değişimlerden mi olduğunu bir dermatologtan yapacağınız test sayesinde keşfetmenizle beraber, saçlarınızı Kiehl's markasına emanet edebilirsiniz. Sık yıkanan saçlar için özel formüle edilen ve günlük kullanıma uyan Kiehl's All Sport Everyday Shampoo nemlendirici özelliği ile sevdikleriniz arasına girebilir.
Parfüm-parfum-erkek parfumu-chanel


Ve parfüm...  Çekiciliğinizi zirveye taşıyacak olan en önemli kısım. Klasik çizgiden şaşmayanlar, yenilikçi adımlarıyla daha cesur tercihleri sevenler, spor meraklıları için enerji dolu kokular... Zevkinize göre seçeceğiniz parfümün, teninize yakışan olmasıyla yaşatacağınız o ahenk, sizi karşı konulamaz hale getirebilir. Her kokladığımda "Hangi parfüm bu?" soruna aldığım o cevap : Chanel Allure Homme Sport parfümü, denemelisiniz dediklerimden.


2 yorum:

 1. Erkekler ne ister başlığı görünce direk içimden geçen cevap dayak ister oluyor :)
  Bilgilendirme için teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farklı bir bakış açısı tabii :)

   Sil