Arama Kutusu

Prestige - Iced Tea

Prestige markasının tekli farlarından olan Iced Tea, hem ismiyle müsemma rengi hem de şaşırtıcı kalitesi ile en sevdiğim farlardan birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Buzlu Çay! Sarı ve kahverenginin tatlı birleşimiyle birlikte buzun da etkisini göstermesi, bir far için oldukça eğlenceli. Bu arada, bizim kahverengi dediğimiz renge, Japonlar çay rengi yani "chairo" (Cha:çay, İro:renk) derlermiş, bu tanım aslında kahverengi için daha uygun, çay rengi.

Ambalajındaki duruşu, son derece sıradan bir kahverengi far gibi duruyor. Kullanmaya başladığınızda ise size hoş bir sürpriz yapıp, daha dikkat çekici bir renge bürünüyor. Iced Tea  içerisinde altın sarısı frostluğu ile canlılaşan bir bronz rengi. Gün ışığında ise, fotoğrafa yansıtamadığım zeytin yeşilleri ile de zengin renk dağılışını gösteriyor. Makeupalley 'de yapılan "Antique Gold" tanımı, en doğrusu.

Renk verişi yoğun, tek bir fırça dokunuşu yetiyor. Yumuşak formlu ve incecik yapısı sayesinde, başka farlarla karışma kolaylığı sağlıyor. Kahverengi gözlerle uyumu harika. Farın ıslak kullanım özelliği de var ancak renk verişinin yoğunluğu sayesinde ıslak kullanıma gerek dahi kalmıyor. Kalıcılığı ortalamanın üstünde, ama bir far bazı sayesinde saatlere meydan okuyabilmesi işten bile değil.


14 yorum:

 1. güzel renkmiş tam benlik. güle güle kullan canım:)

  YanıtlaSil
 2. renge aşık oldum <33
  fiati ne kadar acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek aşık olan değilmişim demek ki :) 17.5 Liraya küçük parfümerilerde var, yurtdışında 3-5 $ arasında

   Sil
 3. nilüfer5/3/13

  japonlar bu işi biliyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bence de:) çay rengi tanımda daha isabetli kahverengi yerine

   Sil
 4. tam benim kullandığım tonlar, neredeyse farklı renkler kullanmam bile:))) nereden bulabilirim bu farı ve markayı cnm?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki yaygın değil, ithal ürünler satan ufak parfümerilerde bulunuyor, genelde Gosh satan yerlerde Prestige de bulunuyor, tavsiye ederim bu farlar görüntüğünden daha hoş yapıda :)

   Sil
  2. Prestıge Cosmetıcs ürünlerini İstanbul Sirkeci Altın Han da Prestıge Shop Cosmetıcs Mağazası ndan uzman eşliğinde deneyerek temin edebilirsiniz.

   Sil
 5. Çikolata gibi duruyor, çok çekici:)

  YanıtlaSil
 6. prestige urunlerini nereden ediniyor sunuz ben de de bu farlarda 1 tane var yillar once almistim hala kullanirim ama simdi hic bir yerde bulamiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk keşfim, neredeyse 6 yıl önceydi. (Ankara için) Kızılay ve Tunalı taraflarındaki parfümerilerinin bazıları, Prestige, Gosh gibi markaları satmakta.

   Sil
  2. Prestıge Cosmetıcs ürünlerini İstanbul Sirkeci de Altın Han da Prestıge Shop Cosmetıcs Mağazası ndan uzman eşliğinde deneyerek temin edebilirsiniz arkadaşlar.

   Sil