Arama Kutusu

Her Yerde Ruj Sürelim Diye

ruj,lipgloss,miskinkek


Ruj Tazelemeyi Kolaylaştıran


Alessandro Fresh Up Lip Gloss

Raspberry (No: 05)

lipgloss,ruj,swatch,alessandro

Yaptığımız makyajı gün içerisinde tazelemek şart. Hele ki, benim gibi dudaklarını sürekli yiyenlerdenseniz. Kalıcı rujlar dahil hepsi, ufak dokunuşlar istiyor. İşte bu zamanların en güzel kurtarıcısı, özgün tasarımıyla kalbimi çalan Led ışıklı ve aynalı bu lipgloss oldu.

Aslına bakacak olursanız, rengi çok özel aralıkta değil. Hemen hemen her markanın, benzer renklerindeki lipglosslarından farklı veya daha alınası bir rengi yok. Diğer markalardan sıyrılmayı başarması, dizaynının farklılığı ve pratikliği ile oluyor.

Süngerli aplikatörünün bulunduğu kapak kısımda aydınlatmalı ışığı ve yan yüzeyinde küçük bir aynası ile , maça 2-0 farklılıkla başlayan bu dudak parlatıcısı (lip gloss), daha çok ojelerle tanınan Alman markası olan Alessandro 'ya ait.

Dizaynı ile dikkat çekiyor, haliyle de çok kullanışlı. Özellikle kapalı yerlerde, daha çok işe yarıyor. Led ışığı, küçük bir gloss kapağından beklenmedik kalitede, neredeyse bir el feneri kıvamında. Nane aromasına sahip, ancak bu o kadar belirsiz ki, dudak ürünlerinde naneye bayılan birisi olarak, keşke daha hissedilecek yoğunluğunda olsaydı diyorum. Dudakları güneşten ufak çaplı koruma özelliğinde (Spf 6) Rengi, pembe şeftali arasında. Yapış yapış olma hissini atlatabilmiş değil, fakat fazla rahatsız edecek boyutta değil. Kalıcılığı ise, yapışkan hissiyle doğru orantıda, yani orta ayarda. İyi taraflarından birisi de, dudakları yumuşatma kuvveti. İçerisineki Jojoba ve Macadamia yağı, nemlendirip yumuşatıyor.

Fakat ne rengi, ne kalıcılığı, ne yapış yapış hissi... Dizaynının önüne geçemiyor. 1 yılı aşkın bir zaman önce Vanilya Club kutusunun içerisinden çıkmıştı. Bu kadar zaman geçmesine rağmen, led ışığı hala bozulmadı. 7.5 ml boyutunda ve satış fiyatı 53 Lira.

8 yorum:

 1. Ben de bir tane var canım rengi daha güzel olsaydı kesin daha fazla kullanırdım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, Rengi sıradan ne yazık ki :)

   Sil
 2. Güzel düşünce, yoksa araba aynası , mağaza aynasında bu işler hallediliyor. :)

  YanıtlaSil
 3. yahu süpermiş bu nerede bulabilirim...watsons veya gratiste fln var mıdır ki:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef oralarda yok, ama belki ilerleyen zamanda oralarda satılan markalar da üretebilir benzerini :)

   Sil
 4. süper kullanışlıymış valla=)güle güle kullan

  YanıtlaSil