Arama Kutusu

Luciano Soprani - Miss Soprani Parfüm Yorumu

Miss Soprani,perfume review,parfum,parfüm yorumu

Luciano Soprani - Miss Soprani Parfüm Yorumu
Elegant ve modern çizginin yaratıcısı olan Luciano Soprani, 1946 doğumlu bir modacı. Bağımsız defilelerine ise '81 yılının bahar döneminde atıldı. Moda ile parfümün birleşimi, Soprani parfümlerle de kendini göstermeye devam ediyor.

Miss Soprani, Soprani familyasının bakire genç kızı. Alabildiğine çiçeksi, alabildiğine özgür. Flörtöz olmayı yeni keşfetmiş, henüz becerememiş. Biliyor ki, arıları çekmenin en kestirme ve sonucu kesin yolu, çiçeklerle etrafını çevrelemek. Ama flört oyununda, tatlı kokuların da zararsız bir aldatmaca olduğunun henüz farkına varamamış.


Miss Soprani,perfume review,parfum,parfum yorumu


Üst notalarda şakayık, mandalina, frezya, guava ve ylang-ylang birlikteliği söz konusu. Sakinlik ile enerjinin çelişmesi yüklü adeta. Orta notalarda yer edinen manolya, nar çiçeği ve yasemin ise, boğuculukları ile beraber nüksettiği çiçeksi kokuların izini yaseminin öncülüğünde sürdürüyor. Sakinliği tesir eden amber, parfüme odunsu aromayı vererek sonlandıran oakmoss (meşe yosunu) ve vetiver (oğul otu) derinlik katamasa da çiçek kokularını daha temiz kollara emanet ediyor.

Günlük kullanılabilecek parfümler arasında rahatlıkla yerini alabilecek ayarda. Parfümün burnu, Jean-Christophe Herault. Diğer parfümlerine göz atmaya meraklı iseniz şuradan ulaşabilirsiniz. Şişe tasarımındaki naif genç kıza aldanarak, sadece genç kızların kullanabileceği aralıkta yanılgısına düşülse de,aslında yaşı olmayan parfümler arasında.Orta yaşını geçmiş bir kadını da, üniversitesine ufak adımlarla giden bir genç kızı da, yoğun çiçeksi aromasıyla dolu olan Miss Soprani parfümü, sarıp sarmalayarak kendi içindeki uyumuna hapsedecektir.

Miss Soprani,perfume review,parfum,parfum yorumu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder