Arama Kutusu

Kızarık Kremi / Bioderma Sensibio Forte

Bioderma-Sensibio-Forte-Kizarık-Cilt-Bakim-Kremi-Yorumlari_Kullananlar
Bioderma Sensibio Forte Kızarık Kremi Yorumlari
Dermokozmetik markaların başında kuşkusuz ki Bioderma geliyor. Bioderma 'nın her cilt tipine özel ürünler olmasının yanında, ayrıntılarda da sizi yalnız bırakmaması, sevgimi kazanan kısmı. Ayazları cildimde hasar oluşturan yaşadığım bölgenin azizliği içerisindeyim. Bu yüzden de cildimi korumam daha zorlaşıyor. Yoğun kızarıklık problemi yaşamasam da, kış zamanı dikkat etmem gerektiği zaman Bioderma Forte benim için kurtarıcı oluyor.
Forte, kızarıklık sorunu yaşayan hassas ciltlere önerilen, yatıştırmaya yardımcı bir bakım kremi. Kullanım önerisi olarak, mekanik/kimyasal kökenli kızarıklar (sürtünme, tahriş, peeling, vs), dermatolojik operasyon sonrası oluşan kızarıklar (lazer,dermabrazyon sonrası tahriş) ve güneş yanıkları şeklinde.


Temizlenmiş bir cilde, (önerisi Sensibio H20 ile arındırma) günde 2 veya 3 kez uygulanabiliyor. Fakat yoğun bir krem olduğu için, cilt düzeldikçe kullanım sıklığı azaltılması uyarısına dikkat etmek gerekiyor.


Eğer çok kuru cildiniz var ise, kremin yoğunluğu rahatsız etmeyecek. Fakat diğer cilt tiplerine ağır gelecektir. Ben cildimin çok çok hassas olduğu kış dönemlerinden hariç kullanmıyorum. İçeriğindeki besleyici ve nemlendirici ajanları gece de çalıştırabilirsiniz, yani bir nevi gece kremi olarak da kullanabilirsiniz. Kızarıklık sorununu %100 yok etmiyor, kaldı ki görevi de sadece cildin yatıştırılmasına ve tolerans eşiğinin yükseltilmesine yardımcı olması. Kullanım süresi boyunca, cildim rahatladı. Hasarların oluşturduğu yanma hissimi yok etti. Kızarıkların görüntüsünü ise, az da olsa kısmen düzeltti diyebilirim. Eczanelerden ve online sitelerden temin edebilirsiniz. 40 ml 'lik tüpünü 47 Lira'ya aldım.


- İçeriği -
Bioderma-Sensibio-Forte-Kizarık-Cilt-Bakim-Kremi-Yorumlari_Kullananlar-icerik
Bioderma-Sensibio-Forte-Kizarık-Cilt-Bakim-Kremi-Yorumlari-icerik

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder