Arama Kutusu

S by Shakira Parfüm Yorumu


shakira,shakira parfumu,parfüm,parfumler,parfum yorumlari

S by Shakira Parfüm YorumuShakira, Latin havasını oryantal tınıyla birleştiren bir isim. Yaptığı müziğin, müzik zevkimle pek uyuştuğunu söyleyemem ama tavrı, dansı ve güzelliği oldukça yakın markajımda.

Güzel olduğu kadar özgün bir hali de var duruşunda. Renklerin dili olsa, coşkunun rengi sarı koşa koşa Shakira'ya giderdi eminim. Lübnan asıllı bu minyon kadına en hoş giden altın renginin, aynı zamanda ilk çıkardığı parfümünün rengi de olduğuna şaşırmamalı.

Lansmanında, Shakira parfümünün uyumunu "tıpkı bir şarkı gibi" tanıtırken, parfüm üreticisi olarak pek çok ünlüler parfümünde (celebrities fragrances) aşina olduğum bir isim çıkıyor karşıma, Elizabeth Arden.

Elizabeth Arden, kozmetik ve bakım ürünleriyle gözümde pek yer edinemezken, öte yandan bugüne kadar uzanan parfümlerde başarıya nail olmuş bir marka. Kendi parfümleri arasından, benim vazgeçilmez imza parfümü hiç ol(a)madı. Ancak 5th Avenue, Mediterranean, Red Door gibi sevenlerini mutlu eden parfümlerinin popülerliği göz ardı edilemez. Geçtiğimiz kış, Sevil Parfümeri 'nde denediğim ve tam bir genç kız parfümü ilan ettiğim Pretty 'e flörtöz bir bakış atmadım da değil.

Elizabeth Arden imzalı Shakira S parfümü, oryantal ve çiçeksi oranını dengede tutabilen bir aromada. Taze (fresh) grubunun maskülen ayarında asla değil. Tıpkı Shakira şarkıları gibi, sıcak notalarda geziniyor. Baharatın sert etkisini, çiçekler ve vanilya hafifletmiş. Sade cam şişesi, boğum ucunda S harfinin logolu bir klipsi ile hareketlendirilmiş. Altın rengi ve o klips, ambalajın hoş şıklıkları.


shakira,shakira parfumu,parfüm,parfumler,parfum yorumlari


Şu ana kadar kullandığım ünlüler parfümleri arasından sıyrılıp, sıcak tavrıyla baştan çıkarıcı bulduğumu itiraf etmem gerekir. Koku, seksi ve kadınsı parfümler arasında. Özgünlüğün sınırında bulmasam da, her kullanımımda fark edilir hatta özellikle ismi sorulur oldu. Fakat parfümlerle baş ağrısı tetiklenen arkadaşım için, baş ağrıtıcı sınıfına dahil olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Tenimle çok iyi anlaştı. Baharatlı kokularla aram iyi olmamasına rağmen, sağladığı uyumu ve egzotikliği sevdim. İlk başlangıcındaki ahenk, yerini giderek daha odunsu notalara bıraktı. Kalıcılığı benim için, uzun uzadıya saatler olmasa da, çantamda taşıdığım Travalo sayesinde, tenimde kaldığı 3 saat benim için yeterli oluyor.

shakira,shakira parfumu,parfüm,parfumler,parfum yorumlari


Sonbahar mevsimi ile müthiş uyum yarattığını düşünüyorum. Kışın da kendini sevdireceği kesin. Tükettikçe, arada tazeleyeceğim kokularımdan birisi oldu. Bu koku aralığındaki parfümlere ilginiz var ise, denemenizi öneririm.


S parfümünün, çiçeksi notalarının daha arttırıldığı diğer versiyonu olan S Eau Florale ile bir diğer yeni kokusu olan Elixir, ünlünün diğer parfümleri arasında yer alıyor. 


shakira,shakira parfumu,parfüm,parfumler,parfum yorumlari,perfume review


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder