Arama Kutusu

Jane Iredale - PurePressed Base SPF 20

SPF 20 Güneşe karşı fiziksel koruyucu yanı (Titanium Dioxide 14%, Zinc Oxide 3%) ve antioksidan içeriği ile sıkıştırılmış bu pudra fondötenler, Jane Iredale markasına ait. Vanilya Club kutusuna üye olduğum ilk kutuların birinde çıkmıştı. Kutuda, fotoğrafta da görüldüğü gibi 2 tane çıkmıştı. Bir ürünün yerine, aynı deneme boy ürün yeniden konulmuş. O zaman, telaşeli geçen günlerimde bu hatayı firmaya bildiremedim bile. Sonbaharın bu ilk günlerinde, daha yeni kullanmaya başlıyorum gönderilenlere.

Mineral makyaj ürünlere yabancıyım aslında. Bu tarz, küçük deneme boy ürünler sayesinde keşfedebildim. İçeriğinin diğer markalara nazaran (nispeten) daha zararsız olduğu aşikar.

"Ürünümüzün içerisine koyduklarımız kadar koymadıklarımız da önemli" ifadesiyle reklamlarını sevimli bulduğum Sagra gibi, kozmetik ve bakım ürünlerinin içeriğinin neler olduğu kadar neler olmadığı da mühim. Mesela pudra olmasına rağmen, bu üründe Talk, yağ, boyar maddeler, paraben ve benzeri doldurucu maddeler yok.

Cildime uyguladığımda pul pul durmadı, kolayca eşitlendi. Kapatıcılığı orta düzeyde. Kızarıklar ve hafif lekeleri kapatmakta yeterli. Ben başarılı buldum. Pudra veya fondöten amaçlı olmasının yanında, göz altı kapatıcısı (concealer) niyetine de kullanılabiliyor. Üstelik bunları yaparken de fiziksel güneş koruması da sağlıyor. Deneme boyu olduğu için, sıklıkla concealer olarak kullandım. Hassas göz çevremde herhangi bir olumsuz yaşatmadı. Minik çizgilere dolma huyu yok.  Hem ıslak hem kuru kullanıma müsait. Suya dayanıklı oluşu iddia ediliyor. (Henüz bu kısmı hakkında deneyimim yok)

Bendeki renklerin ismi, Ivory ve Warm Sienna. Renk skalasının en açık tonu olan  Ivory , cilt rengime tam uydu.  Warm Sienna ise, sarı alt tonlu açık renkli ciltlere daha güzel gideceği şüphesiz.Yarı mat yapılı, oldukça hafif, ağırlık hissettirmeyen yapıda. Bu kadar güzel yanlarının yanında, olumsuz gördüğüm tarafları yarı-mat yapısı, tam mat olmadığı için, karma/yağlı ciltlere yeterli gelmeyebilir, özellikle yağlı ciltlerin kontrolünü tam sağlayamıyor. Normal/karma arası cilt tipleri için daha ideal. Kalıcılık yanı ise, ben de upuzun saatlerce durmadı, ortalama 3-4 saat kaldı. Gözenek küçültücü iddiasını gerçekleştiremedi. Son olumsuz yanı ise fiyatı. 115 Lira - 128 Lira arasında satılmakta. Fakat cildi yormayan yapısı, kek görüntüsünden uzak sağladığı doğal duruşu ve zararlı içeriklerine sahip olmayışı, pahalı fiyatına rağmen kendisini alınır kılıyor. Sevdiğim ürünlerden biri oldu.

Hazırlanan videosunu izlemek isterseniz :  


İnternette yer alan, daha açıklayıcı renk yelpazesi şu şekilde ; 
1 yorum: