Arama Kutusu

The Body Shop - Love Etc Parfüm Yorumu


parfüm,the body shop love etc,love etc,parfum yorumu,parfümler

The Body Shop Love Etc Parfüm YorumuDoğal imajlı vitrin raflarında, merakla alıcısını bekleyen parfümlerin içinden belki de en çok sahibini bulan koku o. Acaba isminde geçen aşk mı onu daha değerli kılıyor, yoksa sessiz sakin şişesindeki duruşu mu?

Bu sorunun cevabını bilmiyorum ancak The Body Shop çalışanı, bana "Parfümlerimizden en çok satan kokumuz bu, kokusuna asla karşı koyamayacaksınız " diye uzatıvermişti ilkin. Derler ya, ilk intiba önemlidir diye. O anda sade, sevimli ama asla etkili sınıfına dahil olamayacağını düşündürdü bana. Kullandığım son damlasını da, aynı duygularla uğurladığıma bakacak olursam, ilk intiba mühim.


parfüm,the body shop love etc,love etc,parfum yorumu,parfümler


Modern çizgideki kokulardan biri. Vanilyalının hakim olduğu tatlılık, çiçeksi geçişlerle daha hafifletilmiş. Sınırlarını zorlamamaya dikkat eden, modern şehrin gürültüsünü duymamazlıktan gelip metropollü olmanın tuhaf gururuyla yürüyen kadınların, belli ki ortak zevk paydasında yer edinebilmiş Love Etc parfümü.


Tatlı aromasını kaybettirmeden, çiçek notalarıyla desteklenerek "ferah bir şeker" sunulmuş modern kadının cezbine. Başlangıcını ağır yaptığı için, gün boyu gitmek bilmez önyargısı oluştursa da, gün içinde sık sık tazelemeye maruz bırakışı, kalıcılık vasfını köreltiyor. Bende kalıcılığı fazla olmayan parfümler sınıfında yer aldı. (Mukayese arayanlara, bu sınıfın başlıca üyelerinin Avon 'a ait olduğunu söyleyebilirim)


Özgür ve özgün değil. Özgürlük ruhunu, bir markanın boyunduruğu altında olmasıyla uçuşuyor zaten, ancak özgünlük ihtimali de onu seçen burnun koku arşivine bağlı biraz da. Bana göre, sıradan. Günlük, yüksek fiyatlarıyla duruşunu daha net ifade eden (etmeye çalışan) markaların gölgesinden kurtulamayan koku aralığında. Onlara, daha ekonomik bir rakip olmayı amaç edinmiş, haliyle sentetikleşmiş.


"Kız arkadaşıma/sevgilime/karıcığıma hangi parfümü alsam hem beğenisini kazansın hem cebimi yakmasın, ayrıca ben ne anlarım bir parfüm seçmekten?" diye zoraki hediyeleşmelerin haklı serzenişleriyle yakınan esas oğlanlara önerilebilir bu parfüm. Aslolan, çoğunluğun beğenileri her zaman için bir risktir ama bu koku kendinden nefret ettirmez. Vasat diye geçilir en olmadı.


Kalıcılığını arttırmak için, serinin diğer ürünleriyle desteklemek gibi bir uğraş tercih edilebilir. Vücut kremi ve duş kremleri gibi. Fakat bu destek, kendisini imza parfümlerinden birini yapacak çapa eriştiremeyecek. Aslında daha çok söylenecek söz var da, parfümün miskinliği bana da bulaştı. Vs vs vs vs. (etc)


2 yorum:

 1. Merhaba pelin hanim
  the body shop love uzun zamandir satista degil muadili olan bir parfum biliyormusunuz?
  Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, evet artık üretilmiyor :( Bu parfüm, Burberry Brit Women parfümüne benziyor, zaten bu parfümü ortaya çıkaran parfüm burnu olan Dominique Ropion, Burberry Brit Women parfümünün de keşif burnu :) Dilerseniz Burberry Brit 'i bir parfüm mağazadan deneyerek (örneğin Boyner, Sevil, Ykm gibi), 1 gün boyunca parfümün sizinle olmasına şans tanıyın, böylece daha kolay karar verebilirsiniz :)

   Sil