Arama Kutusu

Celine Dion - Sensational EDTÜnlüler parfümünün önemli bir ismi de Celine Dion. Şu ana kadar Celine Dion ismi altında çıkarılan parfümlerinin hepsine sahip biri olarak, rahatlıkla diyebilirim ki, bu koku serinin en nahoş olanı. Sevilesi bir yan bulmak için, sebat edip keşfetmeye çalıştım. Mamafih, sonuç yine aynı : Kötü bir parfüm.

Başlangıcını daha tatlı notalarla yapıp, birlikteliğin uyumunu yakalamayan kokuların birbirini boğduğu, fazla karışık ve birazcık da ucuz bir imaj yaratan bir parfüm. Sentetik sabun kokusu ile çiçek kokularının karmakarışık bir halde birbirini itmesi sonucu, nostaljik havada mı yoksa modern çizgide mi kalsa diye araya sıkışmaktan kendini kurtaramamış bir nüans hakim.Parfümün burnu olan, Maurice Roucel'e göre, Celine Dion duygusallığında ve enerjisinde bir parfüm imiş. Fakat bu kadar ucuz bir koku, enerji betimlemesine ithaf ediliyorsa, daha sade çizgide, ona sahip olan her alıcıya hitap edecek sakinliğinde olmalıydı. Hafif esen rüzgar tadında. Ancak, keskin bir esiş ve ucuz bir yapışma edası var bu parfümde.

Parfümün esas üretici, Coty firması. Zaten bu firma, pek çok ünlü parfümü arkasındaki isim olarak görülüyor. Parfümleri kullanırken kokuların neden olduğu baş ağrılarına maruz kalmam genelde. Ama bu parfüm sayesinde bu durumu yaşadım. Ağır ve kasvetli kokusunu, bir an önce üzerimden çıkarmak için kendimi duşta buldum.

Parfüm zevkimle uyuşamayan bu kokuyu, elbette ki sevenleri hatta favori parfümleri arasına alanlar olabilir. Ama bana kalırsa, riskli parfümler kategorisinde. Celine Dion 'un daha hoş ve özgün kokuları da yok değil ancak beni hayal kırıklığına uğrattı. Her burnun sevip aşık olacağı bir çizgide değil.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder