Arama Kutusu

Maximiliano’nun Güzellik Sırları
Maximiliano’nun Güzellik Sırları

Sıvı tüketimi:
Güzel bir cilt için, ilk koşulumuz her gün en az 2 litre su içmek. Bu koşul, her yaş için geçerlidir, bu şekilde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı oluruz. 

Beslenme:
Daha esnek, daha konforlu ve daha aydınlık bir cilde sahip olmak için kaliteli ve çeşitli beslenmenin çok önemli bir rolü vardır. Düzenli sıvı almak ve sıklıkla meyve, sebze tüketmek gerekir. Çünkü cildin gençliğini koruyan besin ve antioksidanlar bu sayede vücuda alınır. 

Güneşten korunma:
Güneş çok iyi bir arkadaştır ancak aldanmamak gerekir. Sürekli güneşlenmek, özellikle güneşe çıkılan ilk günler uzun süreli güneşlenmek sağlık açısından tavsiye edilmez, çok kısa süreli seanslar halinde güneşlenmek çok daha sağlıklıdır. Güneş ışınlarının en yoğun olduğu öğlen saatlerinde (11.00 - 15.00 arası) güneşten kaçınmalıyız. Güneşlenme öncesinde, parfümlü, alkollü veya antiseptik solüsyonlar sürmekten, antibiyotik ve anti-inflamatuar ilaçlar kullanmaktan kaçınmalıyız. Deshidrasyonu önlemek için sıklıkla su içmeliyiz, yüze ve vücuda güneş sonrası yatıştırıcı bakım ürünleri uygulamalıyız. Çocuklar için: yüksek koruyucu kremler kullanmalıyız, hatta koruyucu t-shirt ve şapka giymelerini sağlamalıyız. Sonuç olarak, güneşten ne kadar erken yaşta korunmaya başlarsak o kadar genç kalırız. 

Düzenli fiziksel hareket:
Güzellik için fiziksel aktivite 2 nedenle önemlidir: 
Terlemeyi ve sonuç olarak toksinlerin atılmasını sağlar. 
Kas yapı ve kütlesini korumaya yardımcı olur.

Sauna ve hamam:
Sauna ter bezlerini, hamam ise ciltte yağ salgılayan sebumları harekete geçirir. Böylece, her iki faaliyet de genel sağlık ve cilt sağlığı açısından oldukça faydalıdır. 

Soğuk su ile yüz banyosu:
İşte, herkesin kolaylıkla uygulayabileceği bir güzellik reçetesi: Yüze doğru kan dolaşımını artırarak, soğuk su ile yeniden canlandırırız. Bunun için, yüzümüzü çok soğuk suya, (hatta buzlu suya) birkaç defa daldırmamız yeterlidir. 

Sıcak havlu: 
Yüzümüzü dinlendirmek, cildimizin daha iyi nefes almasını sağlamak, toksinlerden arındırmak için nemli ve sıcak havluyla yüzümüzü birkaç dakika örteriz. Sağlık ve güzellik aşısından çok tavsiye edilen bu yöntem ile gözeneklerimizi açarız.

Daha fazla ayrıntı için : Huilesbaumes


*Basın bültenidir.

4 yorum:

 1. ben adaçayını kaynattım. buz küplerine koydum. cildime akşamları yatmadan buz kompresi yapıyorum. sonuç. bebek gibi bir cilt

  YanıtlaSil
 2. Divas Blog, teşekkürler bilgi için :)

  YanıtlaSil
 3. Sauna yada buhar banyosu cidden cilde çok iyi geliyor,hatta bir söz vardı en güzel olunan zaman saudan sonraki yarım saattir diye:)

  bu arada çekilişime beklerim:)

  YanıtlaSil