Arama Kutusu

Flormar Kalıcı Serisinden Kiremit Kırmızısı RujuKokusu hariç, dudaktaki duruşunu ve yapısını sevdiğim Flormar 'ın Long Wearing serisinden L01 rujun tonu kabında sıkıcı tonlarda gibi dursa da, dudakla bütünleştiğinde her makyaja ayak uydurma potansiyeline sahip.

Özellikle hafif sürümü ile makyajı bütünleyici oluşu ve rujun kalıcılığı hoş. Ancak yoğun sürmemekte fayda var, yoğun sürdükçe renk bir hayli koyulaşıyor.- Flormar 'ın sitesindeki renk skalası -


Flormar 'ın renk skalasında, rengi güzel yakalanmış, bazen skalasındaki renkler bir hayli farklı olabiliyor (mesela daha önce tanıttığım Supershine serisindeki şuradaki ruj gibi) , bana göre "nude" denilen dudak rengi bir ruj arayanlara göre değil. Hafif bir pembelikte bulunan taba ile kahverengiye çalan bir renk. Fakat nude ruj beklentisine kapılmadan, dudaktaki hafif sürümü ile günlük makyajların ideal rujlarından biri olur kıvamında.

Kalıcılığı güzelce fakat şahane ötesi değil. Ben kokusunu sevemiyorum. Kimyasal kokusunu yok edebilecek bir formül üretmek çok zor olmasa gerek. Bir de L01 nedir yahu, "Hangi ürünler bu kullandıkların ?" diye sorana "Dudaklarım L01, yanağımda P11, tırnaklarımda ise M101 onun üstünde JG451" deyince Ömer Çelakıl olsa çıkaramaz şifrelerden.


İsim olarak koysun yahu artık, mesela bu rujun ismi, "my junior tan suit" olsun, L01 yerine. 


* * *  * * *


2 yorum:

  1. Faydalı bilgi için teşekkürleeeeer. Evet bende şu isim olayına takıldım, Flormar biraz kolaya kaçmış ama atladıkları nokta bazı renkler isimleriyle akılda kalıyor. Bir russian red, bir toffee cream, bir berry kiss nasıl farklı etki yaratıyor...;)

    http://www.berry-dew.blogspot.com/

    YanıtlaSil
  2. Aynı görüşteyim :)

    YanıtlaSil