Arama Kutusu

Zuii Organic
YÜZÜNÜZE ÇİÇEKLERİ GİYİN! – WEAR FLOWERS ON YOUR FACE

Dünyada ilk “Flora Make-up” kavramını yaratan, Avustralya’nın dünyaca ünlü sertifikalı organik kozmetik markası “Zuii Organic” artık sizlerle.

Zuii makyaj ürünlerini diğer kozmetiklerden ayıran en önemli özellik, mineral içerikli olmamaları ve sadece bitki yaprakları ve özleri (flora) ile üretilmiş olmalarıdır. Zuii’nin bir başka önemli özelliği de tüm makyaj ürünlerinin cildi nemlendirmesi, beslemesi ve korumasıdır.

Çok katı standartlar uygulayan USDA Organik sertifikasını kazanma başarısını gösteren Zuii’nin bütün kozmetik ürünleri sertifikalı organik olduğu için sentetik, yapay, petrokimyasal hammaddeler içermez. Güzelliği tehdit etmeyen içerikleri sayesinde makyaj yaparken cilt sağlığı da korunmuş olur.

Sertifikalı organik gül, papatya, yasemin gibi bitkilerin yaprakları ile hazırlanan Zuii ürünleri cilt gözeneklerini tıkamaz ve cildin hava almasını sağlar. Bitki esansiyel yağlarıyla zenginleştirilmiş bu ürünler çok güzel kokulara sahiptir.

Tüm dünyadaki sloganı “Yüzünüze Çiçekleri Giyin!” olan Zuii’nin allıkları, fondöten ve farları sadece çiçek yapraklarından üretiliyor. Bu hammaddeler Saru Organik mağazalarında tüplerin içinde teşhir edilmektedir.

Tüm Zuii ürünleri;
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir,
Parabenler içermez,
Petrokimyasal hammaddeler içermez,
Pudra (Talc) içermez,
GDO içermez,
Koruyucu maddeler içermez,

Sertifikalı Organik Flora Makyaj - Certified Organic Flora Make-up

Zuii sadece tabiatın bize sundukları ile formülasyon oluşturmayı ilke edinmiştir. Sertifikalı organik bitkiler cilt sağlığınızı korumak, beslemek, nemlendirmek ve cildinizin nemini korumak amacı ile bir araya getirildi. Esansiyel yağlar, vitaminler ve tabiatın bize sunduğu bitki örtüsünün (flora) faydalarını yüzünüze taşıyoruz. Bunu yaparken aynı zamanda çevreyi de korumuş oluyoruz.

Gül Yaprakları (Rosa Damascena - Rose Buds):  Yüksek derecede C vitamini içerir. Bu özelliği ile hasar görmüş dokuları, akne, sedef, egzema, cilt lekeleri ve yüksek derecede cilt pigmentindeki değişimleri iyileştirir. Amerikan bitki konseyi gül yapraklarının antiseptik, yatıştırıcı, antiparazitik ve antienflamatuvar olduğunu raporlarında açıklamışlardır.

Papatya Yaprakları (Matricaria Chamomilla – Chamomile Flowers): Çok eskiden beri tıbbi bitki olarak kullanılır. Rahatlatıcı, iyileştirici ve bağışıklık sistemimi kuvvetlendirici etkisi vardır. Hassas ciltler için faydalı olduğu bilinmektedir.

Yasemin Yaprakları (Jasminum Officinale – Jasmin Buds): Yatıştırıcıdır, hasar görmüş dokuları iyileştirici etkisi ile bilinir.

Sardunya (Pelargoium Graveolens – Geranium Oil): Ciltteki tıkalı gözenekleri açarak nefes almasını sağlar. Aynı zamanda kanamaları önleyici (astrenjan) ve sıkılaştırıcı etkileri ile kılcal damarda oluşan hasarlarını tedavi eder. Anti-inflamatördür. Cilt sebum dengesini korur, cildi tonlar ve kuru egzemaya karşı etkilidir.

Atkuyruğu Bitki Ekstresi (Equisetum Arvense (Horsetail) Extract): Ciltte yatıştırıcı etkileri ile tercih edilir. Cildi sağlıklı olarak tonlarken astrenjan etkileri ile doku yenilemesine yardımcı olur.

Öksürük Otu (Tussilago Farfara (Coltsfoot) Extract): Cildi yatıştırıcı ve iyileştirici bitkisel özellikleri yanında mükemmel bir besleyicidir.

Jojoba Yağı (Simmondsia Chinensis Oil): Çöl çalılarının tohumlarından elde edilen jojoba yağı acıları dindirecek düzeyde yatıştırıcı, sakinleştirici, yağ dengesini ayarlayıcı, koruyucudur. Cilt tarafından homojen şekilde emilir ve faydaları kalıcıdır.

Sarı Kantaron (Hypericum Perforatum (St. Johns Wort) Extract): Binbirdelik otu, kılıç otu yada mayasıl otu olarak da bilinir. C vitamini açısından son derece zengindir. Nemlendirici aynı anda hidrasyon sağlayıcıdır. Kılcal damar hasarlarının oluşmasını önler. Dokuları yapılandırır ve cilde sağlıklı bir ton sağlar.

Aloe Vera (Aloe Barbadensis): Zambakgillere ait vahşi bir bitkidir. Yüzyıllardır iyileştirici ve güzelleştirici özelliklerinden dolayı kullanılır. Aloe vera jel B1, B2 ve B6 vitaminleri içerir. Yüksek miktarda kalsiyum ve potasyum içeriğine sahiptir. Yatıştırıcı, nemlendirici ve çok iyi düzeyde su sağlayıcıdır.

Hintyağı (Ricinus Communis (Castor) Seed Oil): Sütleğen familyasına ait ağacın tohumlarından elde edilen yağdır. Ciltte oluşabilecek siğiller için iyi bir tedavi sağlar. Cilt tarfından hızlı emilmediği için özellikle dudaklarda bariyer oluşturarak hem parlaklık hemde koruma sağlamış olur.

Havuç Tohumu Yağı (Daucus Carota (Carrot) Seed Oil):Beta karoten açısından zengindir. Provitamin A, A ve E vitaminleri içerir. Kurumuş ve çatlamış ciltleri iyileştirir. Cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur. Antioksidandır ve serbest radikallerin verebileceği hasarlara karşı koruma sağlar. Cildin elastikiyet yeteneğini geliştirir, yaş alma ve kırışıklık oluşumuna karşı etkilidir.

Ayçiçeği Yağı (Helianthus Annuus (Sunflower) Oil): Yağ asitleri, A ve E vitamini açışından çok zengindir. Cildi nem kaybına karşı korur ve nemlendirir. Cildin yumuşak ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur.

Gül Yağı (Rose Damascena Flower Oil): Doğal C vitamini deposudur. Nemlendirici, cilt için su sağlayıcıdır aynı zamanda doğal cilt tonlaması sağlar. A vitamininden elde edilen trans retinoic asit ve asit yağları içerir. Bu bitki özlü asitler cilt akne tedavisinde, hasar görmüş cilt tedavisinde ve kırışıklıklara karşı kullanılır.

Palmarosa Yağı (Cymbopogon Martinii Oil): Cilt için birçok faydası vardır. Sivilce ve akne tedavisinde cilt sebum yağı dengeleme özelliği yüzünden çok kullanılır. Aynı zamanda hücre oluşumunu tetikler.

Tatlı Badem Yağı (Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil): Cildin doğal parlaklığını yeniden sağlar. Kurumaya bağlı cilt hasarlarını giderir ve besler. Daha genç görünüm için sıkça kullanılır. Yüksek besleyici özelliğinin yanında oleik ve linoelic esansiyel yağ asitlerinin faydalarını barındırır.

Portakal Kabuğu Yağı (Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil): Lenf sistemini destekler ve vücudu detokslar (toksinlerin dışarı atılmasını sağlar). Aynı zamanda cildin içerisinde kolajen yapısını korur. Antispazmodik, antienflamatuvar, yatıştırıcı ve antiseptiktir.

Kadife Çiçeği Yağı (Calendula Officinalis Oil): Kadife çiçeğinden elde edilir. Yatıştırıcı, antiseptik, antienflamatuvar ve anti-kaşındırıcıdır. Yağlı ve hassas ciltler için idealdir. Akne oluşumunu önler

Ulaşabileceğiniz E-mağaza, Saru Organik

*Basın bültenidir.

2 yorum:

  1. bu başka bir organik ürün satan sitede de vardı sanırım :)

    YanıtlaSil
  2. Gamze, evet sen söyleyince bakıverdim, doğal ürünler satan sitelerde de var :)

    YanıtlaSil