Arama Kutusu

Erkeklere Özel Bakım #3 : Kenzo Pour Homme Parfüm Yorumu

Erkeklere Özel #3 : Kenzo Pour Homme Parfüm Yorumu


Erkeklere Özel : Kenzo Pour Homme Parfüm Yorumu
Erkeklere Özel #3 : Kenzo Pour Homme Parfüm YorumuKenzo kokularını seviyorum. Hem kadın hem erkek kokularında başarılı. Bu minicik parfüm de, erkek parfümlerinde sevdiğim kokularının farklı bir koleksiyon ürünü. Kenzo Homme Ryoko, daha öncesinde piyasada epey severi olan Kenzo Pour Homme parfümünün bir farklı bir yorumu olarak piyasaya sürüldü. Hala da satışı devam ediyor.


Ryoko, Japoncada seyahat anlamında olduğunu öğrendim. Minicik boyu, ismine ilham vermişe benziyor. Seyahat ederken parfüm taşıyanların eziyetine bir son veren pratik kullanım kolaylığı sunan bu koleksiyonda, diğer Kenzo parfümleri de unutulmamış.


Kenzo Pour Homme, erkeklere yakıştırdığım ve koklamaktan bıkmadığım bir parfüm. Tek kelime ile parfümü anlatmak zor olsa da, bu parfüm için seçeceğim kelime, "tuzlu" olurdu. Evet, tuzlu bir parfüm. Üstelik zaman içinde tenle bütünleşince, tuz oranı daha net hissettiriyor kendini. Biraz keskince, tuzlu ve fazlasıyla odunsu bir koku. Deniz gibi mi? Hımm, bu tanımlardan sonra deniz kokusuna yaklaşan bir havası yok sayılamaz zaten. Ama buram buram deniz kokusu değil, denizin yakınlarından bir orman kokusu gibi. Afrodizyak etkisi öyle ahım şahım olmasa da, buna rağmen yakışan bir tende çok cazibeli bir hale de bürünüyor. Veya ben tuz kokularını seviyorum erkekte, bilemiyorum... Kalıcılığı gayet iyi düzeyde. Hatta ertesi sabah bile size hafif dozlu bir "merhaba" ile kendini hatırlatır. Parfümün burnu Christian Mathieu. (Diğer parfümleri için buradan bakınabilirsiniz)


Kenzo 'ya soracak olursanız, kokusunu mavi bambu üzerinde gezinen rüzgara benzetiyor. Bu tanım kulağa hoş gelse de, yazlık püfür püfür veya egzotik hülyalar estiren bir koku değil bana sorarsanız. Şekerli ve çiçeksi erkek kokularından arınıp, tuzlu ve (belki birazcık sert) odunsu hava hakim. Denizin bir yerlerde olduğunu biliyorsunuz, havada deniz kokusu var ama siz ormanın içinde yüksek ağaçların etrafında geziniyormuşsunuz gibi, karışıklık yok, sakinlik, ağaçların gölgesinin dinginliği ve burnunuzda yosun kokusu...Kenzo'nun bu kokusuyla birlikte, nedense Leonard Cohen şarkısı gelir aklıma. Müzikle parfümün dansı için gelsin bu link.


Erkeklere Özel : Kenzo Pour Homme Parfüm Yorumu
Erkeklere Özel : Kenzo Pour Homme Parfüm Yorumu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder