Arama Kutusu

Takma Tırnak Nasıl Takılır ?

takma tırnak




Takma Tırnak ile İlk Tanışmam

Hayli zaman önce, adını sanını unuttuğum bir kozmetikçiden alışveriş yaparken, satış elemanının tüm coşkusu ile anlatıp ballandırdığı takma tırnak hadisesi ile ilk defa tanışıp kötü bir deneyim yaşamıştım. Katalogta takma tırnaklarıyla pozlar veren hatununki gibi tırnaklara kolaycacık sahip olacağım diye nasıl da heveslenip heyecanlanmıştım, heyecanını hala hatırlarım.

Fakat ne yazık ki, takma tırnak hayallerim, öyle bir suya düşmüştü ki, gondolla bile gezintiye çıkacakak kadar. Bu kötü deneyimimden sonra, kaçan hevesim bir daha yerine gelmedi... Ama denemem için gönderilen Match Nail 'in ince yapısı, takma tırnakta istediğim o doğal havayı veriyor. Diğer kullandığım gibi kalın yapılı tırnakların kullanışsızlığında değil, oldukça doğal tırnak formunda ve naifliğinde bir set.


Küçücük şirin kutusundan çıkan desenli tırnakların, hem kullanımının kolaylığını yaşamak hem de daha evvelden tırnaklarımı mahveden kötü tecrübemi unutturacak kadar iyi olduğunu görmek oldukça sevindirici. Desenleri çeşit çeşit, her zevke hitap eden cinsten.


takma tırnak

Adım adım nasıl uyguladığımın fotoğraflarını tek tek görebilirsiniz. Anlatımıma geçmeden evvel, setin içinden çıkanlara değinmek istiyorum.

Match Nail - Desenli Tırnak Seti
İçindekiler
* 20 Adet (1Set) El Tırnağı
* 1 Adet Sıvı Yapıştırıcı
* 1 Adet Tırnak Törpüsü
* 1 Set Sticker (Çift Taraflı Yapıştırıcı Bantı)
* 1 Adet Takma Tırnak Çıkarma Solüsyonu
* 10 Adet Temizleme Pamuğu
* Kullanma Kılavuzu

takma tırnak


takma tırnak

Ben ilk olarak, sade ve anlaşılır ifadeyle yazılmış olan kullanma kılavuzunu okuyarak işe başladım. Adım adım özetlemem gerekirse ;

Takma Tırnak Nasıl Takılır ?

1) Daha iyi bir yapıştırma performansı için tırnaklarımı asetonlu pamukla temizledim.

2) Plastik bir düzeneğine tek tek yerleştirilmiş takma tırnaklardan, hangisinin benim tırnağıma uyduğunu seçerek işe başladım.

3) Tırnakların boylarını gündelik kullanımım için uzun bulduğumdan, kendi zevkime ve tercihime göre şekillendirdim. Yani biraz törpüledim.

takma tırnak

4) Tırnak yapıştırıcısını takma tırnağa sürüp, dikkatli bir şekilde tırnağıma yapıştırdım. Burada en önemli nokta,  "Hava Kabarcıklarının Olmaması" için özenli davranılması. Tırnağımın arkasından yani kütikül kısmından başlarayak öne doğru, hafif hafif bastırarak taktım. Bastırma kısmını 1 dk boyunca yaptım.

takma tırnak

(Eğer 4. maddedeki tırnak yapıştırıcısı ile yapmak istemiyorsanız, ikinci bir alternatif olarak sunulan, çift taraflı yapışkanlı sticker ile yapıştırabilirsiniz. Bunun için, tırnağınıza uyan yapştırma bandını, farklı ebatlardaki sticker setinden seçip tırnağınıza yapıştırın. Stickerin yüzeyinde görülen sarı kısım, kaldırmanız gereken bölüm. Bu bölümü kaldırınca, stickerın üst yüzeyi de yapışkanlı hale gelecek ve şeffaf bölüm görülecek. Onun üstüne yine dikkatli bir şekilde takma tırnağı takabilirsiniz.)

takma tırnak

5) Yapıştırma kısmından sonra, özen gösterilmesi gereken asıl kısım, 30 dk boyunca ellerimiz suyla temas etmeyecek. Ben bu kısmı biraz daha uzun süre yaptım.


Gün boyu dışarda kalmama rağmen, tırnaklarımda ağır ve yapışkanlı bir takma tırnak hissiyatı vermedi. Hatta ilkin yaşadığım yabancılaşma, birkaç saat sonra son buldu. Tırnağımdan düşmedi, kuvvetli bir yapıştırıcısı olduğu kadar yapışkanı tırnak kenarlarımı mahvetmedi, tırnakların uzunluğunu kullanabileceğim boy olarak şekillendirdiğim için kullanımı zor gelmedi, şu anda da bu kadar uzun yazıyı takma tırnaklarımla birlikte kullandığım klavyeden yazabiliyorsam, bir problem yaşamadığımın göstergesi :) Takma tırnaklarla oluşabilecek sıkıntıları yaşamadım.


takma tırnak

Oldukça memnun kaldım. Henüz çıkarmadım çünkü kıyamadım. Fakat 10 ml boyutundaki takma tırnak yapıştırma solüsyonunun bu konuda yardımıma yetişeceğini düşünüyorum.

Güncelleme : Takma tırnağı çıkartırken yaşadıklarım :

Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır ?

Takma tırnağı çıkartmak için setin içerisinde çıkan sölüsyonu kullandım. Biraz solüsyonda bekleterek biraz da asetonu kullanarak kolaylıkla tırnakları çıkardım. Daha önce farklı bir markada yaşadığım sıkıntı vardı, takma tırnağı gün sonunda çıkarmak istediğimde, tırnağın yarısı elimde kalıyor yarısı çıkmıyordu. Bu halini temizlemek de, pek eğlenceli değil. Hem kendi tırnağım zede görüyor hem de takma tırnağı bir daha kullanamaz hale getiriyordu. Fakat bunda, böyle bir sorunla karşılaşmadım. Takma tırnağı çıkartmada zorluk yaşarsanız, biraz daha asetonla bekleterek denemenizi öneririm. Bu konuda aceleci davranmayın.


Olumsuz olarak gördüğüm tek nokta ise, takma tırnaklar incecik olduğu için (evet bu doğal bir görüntü veriyor) fakat tekrar tekrar kullanılamıyor. Çünkü asetonla buluştuğu an, tırnak intihar ederek ortadan ikiye ayrılıyor. Bu açıdan değerlendirdiğimde, tek kullanımlık için ideal. Özellikle özel günlerde istenilen desenlerle güzel bir tercih olacağı kanaatindeyim.





* Basın Ürünüdür.

2 yorum: