Arama Kutusu

Organik Saç Boyası Arayanlara : Herbatint Organik Saç Boyası


Herbatint Marka Organik Sac Boyasi

herbatint-organik-sac-boyasi-kullananlar

Organik Saç Boyası : Herbatint Organik Saç Boyası


Organik saç boyası olan Herbatint 'in  Dark Golden Blonde rengini denedim ve denedikten sonra da "bitkisel saç boyamı buldum" kararını verdim. Saçlarımı yaklaşık 2 sene önce, o zamanki hevesim eşliğinde siyaha boyatmıştım ve o hali akıtmak benim için bir hayli uzun sürdü. (Bir daha böyle bir hata hayatım boyunca yapmam) Bir kaç kuaförde boya maceralarımdan sonra, aylar öncesinde yaptığım alışverişe bu organik boyayı keşfettim.

Boyanın ismi her ne kadar koyu sarışın olsa da, benim koyu saçlarımı sadece bir ton açtı ve inanılmaz hoş bir renk oldu. Boyanın kıvamı, tıpkı yumurta sıvısı gibi. O kadar sulu bir şey. Sürerken yardım eden birisi olmalı ki saçın her yerine yedirilsin. İçinden eldiven çıkmıyor ama diğer boyalardaki gibi bir saç kremi var. O saç kreminin keşke tam boyunu bulabilsem, çünkü o küçük kremden muazzam memnun kaldım.

herbatint-organik-sac-boyasi-kullananlar

Ne yazık ki, aradan uzun zaman geçtiği için, öncesi-sonrası fotoğraf koyamıyorum. Ama koyu kestane - hafif siyaha çalan saçlarımı bir ton açtı ve o kadar hoş bir parlaklık verdi ki şaşırıp kalmıştım. Ve bu parlaklık, diğer kozmetik boyaları gibi kısa vadeli değil, haftalarca giden bir parlaklık. Yukarıdaki örnek fotoğraftakinin bir ton koyusu durdu bende.

Tek eksi yanı, beyazlar konusunda. Bu anlamda, %100 bir etki sağlamıyor. Bana kalırsa bu oran %70.

Eğer çok beyazınız yoksa ve saç boyasının zararları sizin gözünüzü korkutuyorsa, kesinlikle önereceğim tek marka, Herbatint. Organik olduğu için de % 0 Amonyak,% 0 Paraben ve parfümsüz,kokusuz içeriği iç rahatlatıyor.

İyi haber ise, bu boyalar artık Boyner Mağazaları 'nda bulunmakta. (Ara ara da Tekin Acar Mağazaları 'nda görülmekte)


2 yorum:

  1. Bugün Herbatint markasının 9N ile saçımı boyattım.Üzerinde bal sarısı yazıyor ama ben de dönüşen renk sanki 4R gibi yani ne kızıl ne kahve. Anladığım kadarıyla doğal boyalar saçları sarı yapamıyor.Kendi rengimde kömür karası gibi. Yarın bir daha boyatacağım malesef :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sarıyı hayatımın hiçbir döneminde saçlarımda kullanmadığım için ne yazık ki bu konuda deneyimim yok, bu yazıda da belirttiğim gibi "Dark Golden Blonde" rengi ismi gibi sarışın değil sıcak bir kahverengi yaptı. Evde yoğun siyah saçlarınız sarı yaparken inanılmaz yıpratabilirsiniz ve bitkisel içerik de olsa bu boyada da kimyasal içerik var, yani %100 masum değil, o yüzden ardı ardına yapmak yerine uzman bir kuaförden yardım almanızı öneririm. Bu şekilde sarıya döndürmek saçlarınızı baya yorar zira

      Sil