Arama Kutusu

Kenzo Amour Parfüm Yorumu


kenzo-amour-parfum-yorumu

Kenzo Amour Parfüm Yorumu

Kabul, Kenzo parfümlerine karşı büyük bir zaafım var. Çizgisini seviyorum ve kendime yakıştırıyorum. Ama parfüm olayı o kadar süpriz ki, tenden tene büyük değişimler gösterebiliyor. Bu yüzden de aslında öneri doğrultusunda parfüm almak yerine, deneyerek alınması taraftarıyım. Hem öyle bir fıs yapıp,parfümerinde 5 dakikalık bir kararla belirlenmez. Parfümün ilk açılışına kanarak parfüm almak, o parfüme yapılan en büyük haksızlıkdır fikrimce. Tene oturması lazım, tenden kendini bırakması için süre tanınması lazım. Parfüm diyip geçmeyiniz efenim, büyülü bir Tanrıça bile yaratması söz konusu iken size hiç yakışmayan ve uymayan iğreti bir hava da verebilir. Parfüm yorumlarını bittabi okumalı, genel fikir oluşturmalı ancak yine de denemek ayrı bir husustur. Ezbere parfüm alınmaz.


Kenzo Amour Edp, benim yerlere göklere sığdıramadığım eşsiz parfümüm! Bir parfüm canavarı olarak, bu koku bana çok farklı geliyor. Hem sıcak hem enerjik bir hava veriyor adeta! Yumuşak saran dokusunu bilhassa kış mevsimine yakıştırıyorum. Ama ben parfümlerin yazlık ve kışlık olarak ayrılmasından yana değilim. Sevdiğim bir parfümün kokusuna istediğim mevsim, istediğim hava koşullarında bürünürüm.

Vanilyayı buram buram verirken, yüksek dozajlı şekeri teninizde olduğu gibi bırakmıyor. Vanilyalı parfümlerin ortak noktası, şeker kokusunun da ağırlığını yanlarından bırakmamacasına taşıyor oluşları. Ancak bu parfümde böyle bir durum söz konusu değil. Fazla egzotikliğe boğmadan ama hafif bir mistik hava da katan bu kokudaki derinlik o kadar hoşuma gidiyor ki. Tenimle bütünleştiği anda gizemli, bir o kadar da yumuşak notalarıyla beni olabildiğince mutluluk bulutuna yükseltiyor. Sanki bir yanımda güneş, bir yanımda uçan bir balon varmış gibi hissediyorum parfümün her dokunuşunda. Yaşattığı keşif coşkusu ile çarpıcı sıcaklığı,birisiyle kucaklaşma hissi sunuyor resmen.


2 yorum:

  1. benimde kullandığım parfümlerden birisi gerçekten aşk kokuyor :))

    YanıtlaSil